Pakowanie do transportu - Relokacja maszyn i urządzeń

Płyty OSB dzięki swojej dużej trwałości, odporności na zniszczenia i łatwej obróbce są coraz częściej wybierane przez naszych Klientów jako materiał do budowy skrzyń transportowych. Płyta OSB ponad 90% wykonana jest z drewna. Sprasowane wióry sosnowe lub świerkowe spojone są ze sobą wodoodporną żywicą syntetyczną. Dzięki takiemu zabiegowi tworzą mocną i odporną na warunki atmosferyczne płytę.

Skrzynie OSB – właściwości

Skrzynie z płyty OSB nie posiadają typowych wad, którymi mogą się charakteryzować skrzynie z drewna litego. Brak sęków niweluje występowanie pęknięć. Zastosowany do produkcji płyt OSB klej i emulsja na bazie wosku czyni je idealnymi do transportu w wilgotnych warunkach.

Skrzynie OSB

Skrzynie OSB – wykonanie

Skrzynie z płyty OSB wykonane są w technologii konstrukcji skrzyni ramowej. Poszycie w niej stanowią odpowiednio zwymiarowane i przybite płyty OSB. Znajdujące się w nich przedmioty są odpowiednio zabezpieczone przed przesuwaniem się. Na życzenie Klienta w skrzyni OSB instalujemy czujniki przechyłu, wilgotności, temperatury i rejestracji wstrząsów. Dzięki ich zastosowaniu Klient może dokładnie monitorować stan przewożonego przedmiotu.

Skrzynie OSB

Skrzynie OSB – oznakowanie

Co ważne, każde opakowanie transportowe w tym również skrzynie z płyt OSB są odpowiednio oznakowane. Ułatwia to załadunek i rozładunek oraz uczula firmy przewozowe na to, jak z daną skrzynią się obchodzić.