Pakowanie do transportu - Relokacja maszyn i urządzeń

Indywidualne projekty według potrzeb Klienta!

Produkujemy skrzynie transportowe na życzenie Klienta. Możesz zamówić u nas skrzynie do transportu w dowolnym wymiarze i z dowolnym wyposażeniem. Możesz w nich bezpiecznie przewozić swoje towary tam, gdzie tylko chcesz.

Skrzynie transportowe

Skrzynie transportowe – materiały wykonania

Skrzynie transportowe produkujemy z drewna surowego i certyfikowanego, sklejki, płyt wiórowych oraz OSB. W zależności od przeznaczenia i miejsca destynacji dobieramy odpowiedni materiał i konstrukcję skrzyni.

Skrzynie transportowe

Skrzynie transportowe – wykończenie i wyposażenie

Skrzynie transportowe

Każda skrzynie może być dowolnie wykończona. Jeśli potrzebujesz gładkiej skrzyni – zadbamy o idealne wykończenie drewna. Pomalujemy na wybrany przez ciebie kolor i oznaczymy tak, tak tego wymaga sytuacja. Skrzynie transportowe mogą być wyposażone w wiele elementów zewnętrznych i wewnętrznych.

Wyposażenie wewnętrzne może zawierać formy, podpory i inne elementy umożliwiające bezpieczne ułożenie i przewożenie towarów. Wyposażenie zewnętrzne może zawierać: zamki, zawiasy, okucia, kółka, wzmocnienia stalowe i inne.

Monitoring skrzyń

Na życzenie Klienta w skrzyni OSB instalujemy czujniki przechyłu, wilgotności, temperatury i rejestracji wstrząsów. Dzięki ich zastosowaniu Klient może dokładnie monitorować stan przewożonego przedmiotu.

Oznakowania na skrzyniach transportowych

Wszystkie opakowania transportowe produkowane w naszej firmie posiadają adekwatne do zawartości, czytelne i trwałe oznakowanie każdej skrzyni. Dzięki umieszczonym na skrzyniach znakom graficznym proces transportu i kontroli przebiega szybko i w sposób niezakłócony.

Znaki zasadnicze i informacyjne pozwalają rozpoznać podstawowe cechy ładunku oraz miejsca przeznaczenia. Każde oznaczenie zawiera więc nazwę odbiorcy, adres, dwuliterowy kod ISO kraju, numer, który producentowi opakowań nadaje Krajowa Organizacja Ochrony Roślin oraz skrót IPPC. Umieszczone na opakowaniu dane zawierają także informacje o wymiarach i masie opakowania wraz z zawartością oraz o nadawcy opakowania transportowego.

Skrzynie transportowe

Znaki manipulacyjne umieszczone na opakowaniu transportowym wskazują określony sposób obchodzenia się z ładunkiem podczas transportu, przeładunku, składowania w magazynie i innych czynności związanych z transportem. Każdy ładunek w zależności od swoich właściwości może być więc dokładnie oznaczony. Osobne oznaczenia mają materiały tłukące się, reagujące na wstrząsy, kruche czy łamliwe. Swoje oznaczenie ma opakowanie transportowe, które nie może być wystawione na działanie promieni słonecznych, wilgoci, wysokiej czy niskiej temperatury. Ze względu na specyfikę ładunku i opakowania czasem umieszczany jest zakaz używania haków, wskazywane są miejsca zakładania. Zawsze określany jest środek ciężkości.

Do oznaczania skrzyni transportowych najczęściej stosuje się symbole

  • Chronić przed wilgocią
  • Górą nie przewracać
  • Środek ciężkości
  • Ostrożnie kruche
  • Miejsce zakładania zawiesi
  • Oznaczenie drewna certyfikowanego ISPM 15

OznakowaniesSkrzyni transportowej

gdzie XX – kod ISO kraju / np. PL – Polska / 000 – numer producenta opakowań / YY – rodzaj zatwierdzonego działania / np. HT – obróbka termiczna /MB – fumigacja bromkiem metylu

Wszystkie stosowane symbole dostępne są na wniosek skierowany pod adres info@opakowaniaeksportowe.pl.

Dzięki właściwemu oznaczeniu opakowanie transportowe i zabezpieczony w nim towar mają możliwość w stanie nienaruszonym dotrzeć do miejsca docelowego.

Dokładamy wszelkich starań, aby Państwa towary były bezpieczne, a transport łatwy i ekonomiczny.