Pakowanie do transportu - Relokacja maszyn i urządzeń

Prowadzimy sprzedaż drewna fumigowanego. W naszej ofercie znajdziecie Państwo Tarcicę Konstrukcyjną z Certyfikatem IPPC (drewno fumigowane, ispm-15).

W ciągłej sprzedaży posiadamy:

  • Deski gr. 25 mm, szer. 100 mm w długościach do 5,0 m.
  • Deski gr. 25 mm, szer. od 100 do 160 mm w długościach od 2,5 do 4,5 m.
  • Deski gr. 32 mm, szer. 140 mm w długościach od 3,0 do 4,5 m.
  • Kantówki gr. 50 mm, szer. 100 mm w długościach do 5,0 m.
  • Kantówki gr. 70 mm, szer. 70 mm w długościach do 5,0 m.
  • Kantówki gr. 80 mm, szer. 80 mm w długościach do 5,0 m.
  • Kantówki gr. 80 mm, szer. 100 mm w długościach do 5,0 m.
  • Kantówki gr. 100 mm, szer. 100 mm w długościach do 5,0 m.

Istnieje możliwość zamówienia dowolnego przekroju zarówno desek jak i kantówek (np. 25×200 mm, 32×180 mm, 100×160 mm, 200×200 mm, itd.). Dodatkowo jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu Tarcicę Konstrukcyjną w ściśle określonej klasie jakości (np. C24, C27, itd.). Wystawiamy Deklarację Zgodności na taki asortyment.

Drewno fitosanitarne, drewno fumigowane – co to jest?

Drewno fitosanitarne drewno fumigowane

Drewno fitosanitarne, inaczej określane jest również jako drewno z atestem fitosanitarnym, drewno fumigowane, drewno z certyfikatem IPPC. Wszystkie określenia dotyczą drewna wolnego od szkodników. Są dwa sposoby ich usuwania: Drewno poddaje się działaniu wysokiej temperatury lub działaniu środków chemicznych, zwanych fumigantami. Potocznie sformułowania drewno fumigowane używa się, zarówno do drewna, które poddane zostało obróbce termicznej jak i tego, w którym szkodniki zabija się za pomocą substancji chemicznych. Formalnie jednak drewno fumigowane to jedynie to, które zostało poddane działaniu fumigantów. Do niedawna powszechnie stosowanym środkiem do zwalczania szkodników w drewnie był bromek metylu (CH2Br2). Obecnie jest zastępowany innymi substancjami ze względu na jego skutki uboczne (powodowanie efektu cieplarnianego). Fumigacja odznacza się bardzo dużą skutecznością w zwalczaniu szkodników w drewnie. Proces fumigacji nie ma żadnego wpływu na jakość i właściwości drewna.

Stosowane przez nas drewno jest poddawane termicznej obróbce w temperaturze 56° przez 30 min. na każdy cm grubości.

Drewno fitosanitarne drewno fumigowane – zastosowanie

Drewno z atestem fitosanitarnym jest używane do produkcji opakowań transportowych takich jak skrzynie drewniane, palety transportowe, kratownice drewniane, podesty drewniane czy bębny. Opakowania z drewna fumigowanego są niezbędne do przewozu towarów poza granicami Unii Europejskiej. Zdezynfekowane drewno musi być odpowiednio oznaczone. Wypala się na nim logo IPPC przypominające kłos zboża, oraz informacje dotyczące sposobu zabezpieczenia drewna.

Materiały wykonane z przetworzonego drewna (sklejka, płyta wiórowa) nie muszą być poddawane procedurze fumigacji.