Pakowanie do transportu - Relokacja maszyn i urządzeń

Skrzynia drewniana – materiały i przeznaczenie

Skrzynie drewniane to pierwszy z rodzajów produkowanych przez nas opakowań transportowych. Są bardzo wytrzymałe. Skrzynia drewniana do transportu pozwala na bezpieczny i relatywnie łatwy załadunek na naczepy samochodów oraz do kontenerów. W większości przypadków nasze skrzynie produkowane są z drewna sosnowego. Na życzenie Klienta mogą posiadać indywidualne wyposażenie: zamki, okucia, kółka czy dowolny kolor.

Skrzynie z litego drewna

Skrzynie z litego drewna przeznaczone do transportu dużych lub/i ciężkich przedmiotów, których środek ciężkości często zlokalizowany jest w niestandardowym miejscu. Są idealne do transportu morskiego, a wzbogacone o komponenty zabezpieczające towary przed wilgocią gwarantują dostawę Państwa towarów do Klienta w niezmiennie doskonałej kondycji.

Do produkcji opakowań drewnianych używamy różnych rodzajów drewna surowego lub certyfikowanego.

Skrzynia drewniana bez certyfikatu

Skrzynie z drewna surowego mogą być używane tylko na potrzeby transportu wewnątrz Unii Europejskiej. W większości produkujemy skrzynie sosnowe. Opakowania te nadają się do transportu maszyn, urządzeń, konstrukcji i innych obiektów.

Skrzynie z litego drewna

Skrzynia drewniana z certyfikatem ISPM-15/ IPPC

Skrzynie z atestem ISPM-15/ IPPC inaczej nazywane są skrzyniami z drewna fumigowanego. Formalnie fumigacja jest procesem polegającym na zwalczaniu szkodników poprzez stosowanie odpowiednich substancji chemicznych (fumigantów) w formie dymu lub gazu. Szkodniki w drewnie zwalcza się również poprzez stosowanie wysokiej temperatury i takie drewno w potocznym języku często nazywane jest fumigowanym choć faktycznie nie zostało poddane procesowi fumigacji.

Obydwa procesy – fumigacji i działania temperaturą – pozwalają uzyskać drewno wolne od szkodników i posiadające certyfikat ISPM-15 zwany IPPC. Stosowanie normy ISPM-15 przy pakowaniu towarów w skrzynie transportowe ma na celu ochronę lokalnych drzewostanów przed szkodnikami przenoszonymi w opakowaniach, a tym samym ochronę środowiska naturalnego. Skrzynie z drewna atestowanego używane są do transportu poza Unię Europejską.

Skrzynie drewniane do transportu – oznakowanie

Każda skrzynia z drewna jest odpowiednio oznakowana. Ułatwia to załadunek i rozładunek oraz uczula firmy przewozowe na to, jak z daną skrzynią się obchodzić.

Skrzynie z litego drewna

Skontaktuj się z nami, powiedz jakie są Twoje potrzeby, a my dobierzemy dla Ciebie odpowiedni rodzaj opakowania transportowego!