Pakowanie do transportu - Relokacja maszyn i urządzeń

Transport lądowy jest najbardziej popularnym rodzajem transportu towarów. Dodatkowo pośredniczy w transporcie morskim i lotniczym. Za pomocą transportu lądowego możemy przewieźć dowolne towary w dowolne, dostępne dla samochodów lub pociągów miejsce. Może się wydawać, że transport lądowy jest mało wymagający, a pakowanie do transportu lądowego łatwe. Praca ta wymaga jednak takiego samego zaangażowania i znajomości branży jak w przypadku transportu lotniczego czy morskiego. My, mając nieprzerwanie od 1997 roku w swoim portfelu aktywności działalność transportową, znamy tę branżę „od podszewki”. Nasi fachowcy pomogą Państwu znaleźć najlepsze rozwiązania w zakresie opakowań drewnianych, które bezpiecznie dowiozą Wasze towary zarówno koleją jak i samochodem.

Pakowanie do transportu lądowego – ważne kwestie

Pakowanie do transportu drogowego

Polska należy do ścisłej czołówki krajów Unii Europejskiej, w których przewożenie towarów w głównej mierze odbywa się przy pomocy transportu drogowego. Niemal 75% przewozu odbywa się po drogach. Reszta ładunków przewożona jest koleją (prawie 25%). Odpowiednie pakowanie do transportu lądowego musi zabezpieczyć towary przewożone w warunkach drogowych. Również w pakowaniu do transportu lądowego ważny jest rodzaj użytego drewna. W krajach UE można transportować towary w opakowaniach z drewna surowego jak i certyfikowanego, czyli wolnego od szkodników. Jednak coraz więcej klientów z Państw UE preferuje opakowania wykonane z drewna certyfikowanego. W naszej firmie wykonujemy opakowania z takiego właśnie drewna.

Pakowanie do transportu lądowego – rodzaje opakowań

Przewożenie towarów samochodem lub pociągiem nie musi się zawsze odbywać w pełnych skrzyniach drewnianych. Jeśli specyfika towarów i warunki transportu pozwalają, towary mogą być zapakowane w skrzynie ażurowe lub na palety. Towary umieszczone na paletach są odpowiednio unieruchomione na specjalnie zaprojektowanych rusztowaniach oraz zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych.

Zabezpieczenia do transportu lądowego

Pakowanie do transportu drogowego

Do pakowania towarów stosujemy różnego typu zabezpieczenia, chroniące przede wszystkim przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych. Są to, m.in.: folie i saszetki antykorozyjne, folie barierowe ALU, folie bąbelkowe i termokurczliwe lub PE. Jeśli zachodzi taka potrzeba, przed zamknięciem towaru w skrzyni transportowej towar ma dodatkowe pakowanie próżniowe. Drugi rodzaj zabezpieczenia stanowią zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi czyli wszelkie rozpory, pasy mocujące oraz różnego rodzaju spinki i maty antypoślizgowe. Mają one zapobiegać przesuwaniu się towaru wewnątrz skrzyni.

Nasza firma, w ramach kompleksowej usługi pakowania lądowego, może Państwu również zrealizować transport lądowy własnym taborem na terenie Europy samochodami o ładowności od 1,5 tony do 24 ton, w tym naczepami do transportu kontenerów.