Pakowanie do transportu - Relokacja maszyn i urządzeń

W ramach tej realizacji mieliśmy za zadanie zapakować kontener techniczny z instalacją elektryczną, przeznaczony do transportu morskiego do Kuwejtu.

Pakowanie u klienta na placu

Ze względu na rozmiary kontenera oraz specyfikę jego zawartości, pakowanie zostało przeprowadzone bezpośrednio na placu u klienta. Dzięki temu mogliśmy dokładnie dostosować nasze działania do warunków na miejscu i specyfiki kontenera.

Przygotowanie podestu i unieruchomienie kontenera

Do transportu kontenera przygotowaliśmy solidny 7,5-metrowy podest. Przed umieszczeniem kontenera na podeście, ułożyliśmy na nim materiał separacyjny, który zapewnia dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo, aby unieruchomić kontener, użyliśmy listew z drewna technicznego HT, co zagwarantowało stabilność i bezpieczeństwo podczas transportu.

Pakowanie próżniowe (vacuum)

Kontener został zapakowany w technologii próżniowej, znanej również jako pakowanie vacuum. Do tego celu użyliśmy zarówno absorberów wilgoci, jak i specjalnej barierowej folii ALU. Pakowanie próżniowe skutecznie chroni przed wilgocią i korozją, co jest kluczowe w przypadku długotrwałego transportu morskiego.

Obudowanie skrzynią i dodatkowe zabezpieczenie

Po zapakowaniu kontenera w folię próżniową, całość została obudowana skrzynią. Ładunek miał imponujące wymiary: ponad 7,5 metra długości, 3 metry szerokości i ponad 3 metry wysokości. Aby zapewnić dodatkową ochronę, pokryliśmy dach skrzyni specjalną plandeką dedykowaną do tego typu pakowań. Tego typu plandeka jest stosowana w przypadku, gdy ładunek jest transportowany do miejsca załadunku niezadaszonym środkiem transportu, takim jak np. platforma czy kontener typu flatbed truck.