Pakowanie do transportu - Relokacja maszyn i urządzeń

Sztauowanie kontenera morskiego 40′

Mieliśmy przyjemność zrealizować zlecenie, które polegało na przygotowaniu trzech specjalnych podestów przeznaczonych do transportu płaskich elementów. Kluczowym wymaganiem projektu było zaprojektowanie podestów w taki sposób, aby były one piętrowalne, co miało na celu optymalizację przestrzeni ładunkowej oraz ułatwienie procesu załadunku i rozładunku.

Ze względu na znaczną długość przewożonych elementów, konieczne było wykorzystanie większego kontenera morskiego 40′. Wybór tego typu kontenera podyktowany był potrzebą zapewnienia wystarczającej przestrzeni dla bezpiecznego transportu trzech podestów wraz z ładunkiem, co stanowiło niemałe wyzwanie, biorąc pod uwagę spore rozmiary kontenera oraz fakt, że miał on przewozić wyłącznie wspomniane podesty.

Zadanie to wymagało nie tylko precyzyjnego zaplanowania konstrukcji podestów, ale również starannego rozmieszczenia i zabezpieczenia ich w kontenerze. Równie ważne było równomierne rozłożenie masy ładunku w kontenerze, aby uniknąć problemów związanych z jego stabilnością.